Pytlík s vánočním motivem

Taky si někdy lámete hlavu do čeho zabalit Vánoční dárky nebo cukroví, které chcete podarovat svým nejbližším. Co se týče malých dárku, tak si samozřejmě můžeme koupit papírovou taštičku, ale moc originální není, ale na druhou stranu pokud ji někdo neznehodnotí tím, že ji popíše, tak se z ní může stát tzv. “putovní taška” a příště se do ní schová jiný present.

To jsem ale trochu odbočila a vrátím se k originálnímu balení čehokoliv. Dneska si ukážeme jak si vyrobit pytlík, sáček z bavlny s vánočním motivem. Motiv může být jakýkoliv a nemusí se týkat pouze Vánoc, ale to si ještě řekneme.

Co budeme potřebovat:
  • bílou bavlněnou látku
  • motiv, který budeme přenášet na látku
  • tekutinu na přenos obrázků Super Transfer
  • stuhu
  • stětec
  • lžíci
  • nůžky

Začneme tím, že si připravíme bílou bavlněnou látku, kterou si následně nastříháme na požadovanou velikost a vybereme si obrázek k přenosu na látku. Já osobně si vybírám obrázky na googlu. Důležitá věc, aby Vám přenos fungoval je, že je třeba obrázek vytisknou laserovou tiskárnou, papír stačí obyčejný.

Nastříháme si tedy bavlněnou látkou v rozměrech 25 x 20 cm.

Když máme látku požadovaných rozměrů, tak doporučuji zažehlit všechny strany s přeložením cca 0,5 cm. Vrchní stranu, která nám bude dále sloužit ještě k provlečení stuhy, přeložíme ještě o další 2 cm.

Připravíme si Super Transfer, štětec, lžíci a obrázek, který budeme přenášet.

Obrázek pokládáme vždy tištěnou stranou na látku.

Štětcem naneseme velmi tenkou vrstvu transferové tekutiny a přes obrázek začneme s mírným tlakem přejíždět lžící, abychom pomohli uvolnění barvy do látky.

Obrázek můžeme kontrolovat, ale pozor, aby se Vám nepohnul. Když jsme spokojeni, tak necháme zaschnout a následně přežehlíme.

Nyní se pustíme do šití. Obšijeme vrchní okraj, kde budeme následně provlékat stužku.

Nastříhneme si zažehlenou část těsně pod švem, abychom mohli sešít pytlík po stranách.

Strany sešijeme a začistíme.

Provlečeme stužku.

A máme hotovo. 🙂

 

 

Označeno , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *