Dětská kostka

Tentokrát mi trvalo trochu déle, než jsem se dostala k novému návodu, ale jak někteří z vás vědí, v mém životě se před měsícem objevilo velké štěstí v podobě 3 kilového zázraku jménem Ema, tak jsem se převážně věnovala ji. Nyní pokud nám to “prdíky” dovolí, tak se budu částečně věnovat i novým nápadům a návodům. Doufám, že se to nezvrhne pouze do dětského světa, ale pravděpodobně se tomu úplně nevyhneme, vždyť už jsme máma :-). Tak v tomto roce začneme něčím, jako je dětská kostka.

Dnes si tedy vyrobíme dětskou kostku, může chrastit, pískat a hlavně upotřebíme zbytkové látky a prostřihy, které je nám líto vyhodit. Každá strana by měla být z jiné látky a to ne jen barevně, ale i jiného druhu. Nesoustřeďte se tedy jen na bavlnu, ale i fleece, minky a nebo kožešinu, aby miminko mělo i hmatový vjem.

Co budeme potřebovat:

 • 6 zbytku látek (minimální rozměr 12 x 12 cm), různé druhy
 • stužky a provázky
 • výplň – duté vlákno
 • chrastítko nebo pískátko

Nastříhneme si z jednotlivých látek čtverce o rozměru 12 x 12 cm. Již je počítáno se švy. Budeme potřebovat celkově 6 kousků.

Jednotlivé čtverce sešíváme z rubové strany a je dobré kombinovat tenkou látku s robustnější, např. bavlna a fleece. Takto střídáme do tvaru “kříže”.

Takto sešité čtverce poskládáme do jednoho velkého 3D čtverce z rubové strany a současně do lícové strany vkládáme stužky a provázky přeložené na půl, tak aby nám konce čouhaly z rubové strany. Necháme malý otvor na převrácení čtverce. Zastříhneme si rohy, aby nedocházelo ke krabatění a převrátíme.

Čtverec vyplníme, já zvolila duté vlákno, aby byly čtverce pratelné. Doprostřed výplně čtverce vložíme chrastítko nebo pískátko a uzavřeme skrytým stehem.

Existuje mnoho způsobů jak obměnit tyto kostky, např:

 • Na každé straně může být písmeno nebo číslo pro větší děti
 • Vytvoříme kostku v barvě duhy
 • Po stranách našijeme kapsičky na různé poklady

Označeno , ,

3 komentáře: „Dětská kostka

 1. To musím vyzkoušet

 2. Super moc děkuji už sem si udělala také vlastní dětskou kostku a docela se povedla. Jdu zkusit další. Moc děkuji za tipy Iveta

  1. To mě moc těší 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *