Oversize svetr

Tak tři měsíce po porodu jsem našla zalíbení v oversize svetrech, některé z vás mi jistě rozumí. 🙂 No a to bych nebyla já, kdybych nechtěla nějaký vlastnoručně zhotovený originální kousek. Tento oversize svetr je velice jednoduchý a proto ho zvládne i začátečník, tak se ničeho nemusíte bát, vezměte do ruk jehlice a klubíčko a honem do toho.

Co budeme potřebovat:

  • kruhové jehlice velikost 3 mm
  • kruhové jehlice velikost 6 mm
  • příze Winter moher (návin 50g/120m, složení 20% mohér, 30% vlna, 50% akryl), spotřeba 5 klubíček (250)g

Vzor:

  • lícový žerzej – lícová řada hladce a rubová řada obrace

 

Zadní díl

Začínáme na kruhových jehlicích číslo 3 mm a nahodíme si 100 ok. První lícovou řadu pleteme obrace a dále pokračujeme lícovým žerzejem. Ve 3 řadě přepleteme na kruhové jehlice číslo 6 mm a dále pleteme lícovým žerzejem až do výše 56 cm. V následující řadě uzavřeme středních 60 ok a dokončíme každý díl zvlášť. Upleteme 1 řadu a uzavřeme, to stejné opakujeme i na druhém rameni.

Přední díl

Začínáme na kruhových jehlicích číslo 3 mm a nahodíme si 100 ok. První lícovou řadu pleteme obrace a dále pokračujeme lícovým žerzejem. Ve 3 řadě přepleteme na kruhové jehlice číslo 6 mm a dále pleteme lícovým žerzejem až do výše 50 cm. V následující řadě uzavřeme středních 40 ok a dokončíme každý díl zvlášť. U výstřihu uzavíráme v každé 2 řadě 2krát 5 ok a dopleteme do výše zadního dílu. To stejné zopakujeme i na druhé straně.

Rukáv

Začínáme na kruhových jehlicích číslo 6 mm a nahodíme si na sešitém zadním a předním dílu v ramenou 70 ok na rukáv, tzn. 35 ok z každé strany dílu. Pleteme hladce v kruhových řadách až do výše 15 cm. V následující řadě rovnoměrně spleteme 8 ok, na jehlicích nám zůstane 64 ok. Pleteme do výše 25 cm a opět rovnoměrně spleteme 9 ok, na jehlicích máme 56 ok. Rukáv pleteme do výše 50 cm a před uzavřením pleteme jednu řadu obrace.

To stejné uděláme i na druhé straně. Díly sešijeme, obháčkujme krátkým sloupkem výstřih a máme hotovo.

 

Označeno , ,

1 komentář: „Oversize svetr

  1. Ten je boží !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *