Bleděmodrá čepička

Zdravím všechny příznivce pletení. Dneska se naučíme uplést tuto rozkošnou čepičku pro miminko v pár jednoduchých krocích, kterou zvládnou i začátečnice. Barvu také samozřejmě můžete zvolit podle potřeby, jelikož i růžová vypadá moc hezky.

Co budeme potřebovat
  • čepičku jsem pletla z příze Drops Air (odstín – světle modrá a přírodní bílá), návin: 50g / 150m
  • kruhové jehlice velikost 3,5 cm
  • nůžky, jehla a bambulkovač

Čepičku jsem pletla na velikost 1 až 3 měsíce, což je obvod hlavy cca 40 cm. Dle Vámi zvolené vlny si vypočteme počet ok, který budeme potřebovat.

TIP: Na štítku od vlny máme vždy napsáno, kolik ok je třeba mít na 10 cm. Např: Na 10 cm je potřeba 15 ok, což znamená, že si vynásobíme 15*4=60 ok.

Pro mou čepičku z příze Air jsem si nahodila 60 ok v přírodním bílém odstínu a pletla jsem v kruhových řadách 7 řad patentovým vzorem (jedno oko hladce a druhé obrace).

Dále jsem vyměnila  přízi za světle modrý odstín a rovnoměrně přidala 6 ok v kruhových řadách hladce. Na jehlici máme nyní 66 ok a pleteme do výše 10 cm.

V další řadě začneme rovnoměrně ubírat. Spleteme každé 7 a 8 oko přetažením (jedno oko sejmeme, druhé upleteme hladce a sejmuté oko přes něj přetáhneme). Další řadu upleteme hladce. V další řadách spleteme každé 6 a 7 oko přetažením, řada hladce, spleteme každé 6 a 5 oko v řadě, řada hladce, spleteme každé 5 a 4 oko v řadě, řada hladce, spleteme každé 4 a 3 oko v řadě, spleteme každé 3 a 2 oko v řadě a tak pokračujeme dokud nám nezůstane na jehlicích 6 ok. Těmi provlečeme vlnu a utáhneme.


Z přírodní bílé příze si vytvoříme bambuli. Já používám na výrobu jednoduchý bambulkovač, kterým si snadno bambulku vytvoříte. v pár krocích.

Vytvořenou bambulku přišijeme k čepičce a máme hotovo. Gratuluji 🙂

 

Označeno ,

1 komentář: „Bleděmodrá čepička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *