Šití

Dětská kostka

Tentokrát mi trvalo trochu déle, než jsem se dostala k novému návodu, ale jak někteří z vás vědí, v mém životě se před měsícem objevilo velké štěstí v podobě 3 kilového zázraku jménem Ema, tak jsem se převážně věnovala ji. Nyní pokud nám to „prdíky“ dovolí, tak se budu částečně věnovat i novým nápadům a návodům. Doufám, že se to nezvrhne pouze do dětského světa, ale pravděpodobně se tomu úplně nevyhneme, vždyť už jsme máma :-). Tak v tomto roce začneme něčím, jako je dětská kostka.

Dnes si tedy vyrobíme dětskou kostku, může chrastit, pískat a hlavně upotřebíme zbytkové látky a prostřihy, které je nám líto vyhodit. Každá strana by měla být z jiné látky a to ne jen barevně, ale i jiného druhu. Nesoustřeďte se tedy jen na bavlnu, ale i fleece, minky a nebo kožešinu, aby miminko mělo i hmatový vjem.

Co budeme potřebovat:

  • 6 zbytku látek (minimální rozměr 12 x 12 cm), různé druhy
  • stužky a provázky
  • výplň – duté vlákno
  • chrastítko nebo pískátko

Nastříhneme si z jednotlivých látek čtverce o rozměru 12 x 12 cm. Již je počítáno se švy. Budeme potřebovat celkově 6 kousků.

Jednotlivé čtverce sešíváme z rubové strany a je dobré kombinovat tenkou látku s robustnější, např. bavlna a fleece. Takto střídáme do tvaru „kříže“.

Takto sešité čtverce poskládáme do jednoho velkého 3D čtverce z rubové strany a současně do lícové strany vkládáme stužky a provázky přeložené na půl, tak aby nám konce čouhaly z rubové strany. Necháme malý otvor na převrácení čtverce. Zastříhneme si rohy, aby nedocházelo ke krabatění a převrátíme.

Čtverec vyplníme, já zvolila duté vlákno, aby byly čtverce pratelné. Doprostřed výplně čtverce vložíme chrastítko nebo pískátko a uzavřeme skrytým stehem.

Existuje mnoho způsobů jak obměnit tyto kostky, např:

  • Na každé straně může být písmeno nebo číslo pro větší děti
  • Vytvoříme kostku v barvě duhy
  • Po stranách našijeme kapsičky na různé poklady

1 thought on “Dětská kostka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *